close
تبلیغات در اینترنت
معرفی و تاکید پیامبر از امام علی به عنوان امیر المؤمنین

ایران سرای من
الهم عجل لولیک الفــــــرج
قالب وبلاگ
درباره وبلاگ

بــا سلام خدمت بازدید کنندگان محتــرم،بـــه وبلاگ شخصی علــی کاکـــاونــــــد خوش آمدید.امیدوارم لحظـات خوبــی رو بگذرانیـــــد و ازاینکه وقت خـود را صـــرف مشاهــــده ایــــــن بلاگ نمودید،متشکرم اکثر مطالبی که در این وبلاگ منتشر می شود،دست نوشته ها و عقایـــد شخصی مدیر سایت می باشد مگر اینکه برای آن منبع دیگری ذکر شده باشد.این وب سـایت در سایت ساماندهــی وب سایت های ایرانی ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامــــی می باشد. این وب سایت مسئولیتی در مورد پیام هـــای ارسالی توسط کاربران نخواهد داشت.هر گونــــه پیوند به بیـــرون و یا باز نشـــر مطالب سایتهـــای دیگر الزاما به معنی تائید مطالب و محتواى آنها نیسـت. استفاده از تمــــام مطالب نوشته شده من در این وبسایت آزاد می باشد. همچنین می توانید برخی دیگر از وبلاگ های افشین کاکاوند را در زیر مشاهده فرمائید:تصاویر عمره 92 ..................powerirani.lxb.ir.. ...........ak110.mihanblog.com..... (((الهم عجل لولیک الفرج))).
ورود کاربران

ورود به سایت

نام کاربری:
رمز عبور :
رمز عبور را فراموش کردم ؟
آمار سایت
افراد آنلاین : 1 نفر
بازدیدهای امروز : 100 نفر
بازدیدهای دیروز : 66 نفر
كل بازدیدها : 794174 نفر
بازدید این ماه : 100 نفر
بازدید ماه قبل : 1008 نفر
نظرات : 887
كل مطالب : 352 عدد
تعداد اعضا : 715 نفر
امروز : دوشنبه 01 بهمن 1397
جستجوی مطالب

Google
iranam.rozblog.com

در تعجّب فرو رفته ای؟!

احتمال می دهم تاکنون شیبی به این تندی را ندیده باشی؟!

اگر از تو بپرسند اینجا به درد چه کاری می خورد چه جوابی می دهی؟!

اگر از من بپرسی می گویم بستگی دارد که از چه زاویه ای به آن نگاه کنی!

اگر به گذرگاه این شیب تند بنگری پیغمبر را می بینی که به همراه دو تن از اصحاب رازدارش - پس از ایراد خطابه ای بی نظیر و بیان آیۀ تبلیغ و اعلان ولایت امیرمؤمنان -علیه السلام- و همین طور پس از گرفتن بیعت از مردمان در غدیر-؛ در راه بازگشت از سفر حج می باشند.

امّا گویا در بالای آن افرادی که توطئه ای از قبل طراحی شده را قصد کرده اند، منتظر آمدن او می باشند.

 

آنان نمی دانند که اگر چه بسیار حیله گر و مکارند، امّا با وجود بیعت برای انجام نقشه ناکام خواهند شد! 

 

 

  نبرد خیبر، به مدد دستان توانای امیرمومنان علی علیه السلام با فتح و پیروزی پایان پذیرفت و به دنبال آن، سرسخت ‏ترین دشمنان اسلام و قریش،در ماجرای فتح مکّه، منکوب شدند. خدایان چوبی و سنگی، قلع و قمع گردیدند؛ مظاهر شرک و بت‏ پرستی از مرکز شبه جزیرةالعرب ناپدید گردید و در جهان، قدرت سوّمی در مقابل نیروهای امپراتوری روم و ایران ظاهر شد و می‏ رفت که عرب را بر کرۀ خاک، حکومت و آقایی بخشد؛ امّا نه به خاطر این که نژاد تازی بر سایر نژادها برتری پیدا کند، بلکه بدین منظور که در سایۀ این نیروی توانا، عدل و انسانیت در سرتاسر عالم برقرار گردد .

علی  علیه السلام  «امیرالمؤمنین»

    دنیای عرب دریافت که اسلام توانست به عنوان مقتدرترین نیروی حکومتی، تمام قبایل و اقوام تازی را زیر پر بگیرد. قدرت های بزرگ دنیا، از پیدایش چنین مکتب نیرومندی مرعوب شده بودند. در این هنگام، آنچه در مغز برخی از مسلمانان جولان داشت و از همه بیشتر، رؤسای قبایل تازه‏ مسلمان را به فکر انداخته بود، این بود که: شخص دوم امروز مملکت و شخصیت اوّل فردای اسلام کیست؟

   در ظاهر مشاهده می‏شد که نزدیکترین فرد به پیغمبر  صلی الله علیه وآله ، از نظر پیشبرد اهداف رسول اللّه  صلی الله علیه وآله  و حفاظت اسرار وی، علی بن ابی طالب علیه السلام است؛ تا آنجا که در جریان فتح مکّه، قدم بر شانۀ رسول ‏اللّه صلی الله علیه وآله گذارده، بر پشت بام کعبه بالا رفت و بت ها را شکست.

رؤسای قبایل از این مطلب خیلی نگران بودند: «نکند زمامدار آیندۀ اسلام، علی علیه السلام باشد؛ همان علی که قدرت های مادّی آنها را درهم شکسته و عزیزان آنان را از لبۀ تیز شمشیر خود گذراند».

کم‏کم این موضوع، سخن روز شد که: «جانشین پیغمبر صلی الله علیه وآله که خواهد بود؟» و به دنبال این زمزمه، جلسات سرّی سه چهار نفری تشکیل شد، تا این که در یکی از روزها، بریدۀ اسلمی می‏گوید: «من و برادرم در نخلستان بنی‏نجار، در خدمت پیغمبر نشسته بودیم. علی بن ابی طالب علیه السلام  بر ما وارد شد؛ سلام کرد. پیغمبر جواب سلام را داد و ایشان را در کنار خود نشانید.

سپس عدّه‏ ای از مسلمین وارد شدند و به پیغمبر صلی الله علیه وآله، سلام کردند. رسول اللّه صلی الله علیه وآله  پس از جواب سلام، آنان را امر فرمود که به علی بن ابی طالب علیه السلام  به عنوان امیرالمؤمنین سلام کنند. آن جمعیت در برابر علی علیه السلام ایستاده و با کمال ادب، عرض کردند: السلام علیک یا امیرالمؤمنین. »

به دنبال این جمعیت، ابوبکر و عمر با هم وارد شدند و به پیغمبر  صلی الله علیه وآله ، سلام کردند. رسول اللّه  صلی الله علیه وآله  آنها را امر فرمود که به علی بن ابی طالب  علیه السلام  به عنوان امیرالمؤمنین سلام کنند. آن دو در حالی که تردید داشتند  با بیانی اعتراض‏ آمیز گفتند: «امر من اللّه و رسوله؟» آیا این فرمان خدا و پیغمبر است؟.

پیغمبر صلی الله علیه وآله  با سخنی اکید و گفتاری محکم فرمود: «بلی؛ این حکم خدایی است.»

آن دو نفر که خود را در برابر این فرمان محکوم می‏ دیدند، چاره‏ ای جز تسلیم - ولو موقّت و ظاهری- نداشتند. با کمال بی ‏رغبتی، در برابر مولا ایستاده و عرض کردند«: السلام علیک یا امیرالمؤمنین.»

سپس سعدبن معاذ و طلحه وارد شدند و به پیغمبر  صلی الله علیه وآله  سلام کردند. رسول‏اللّه  صلی الله علیه وآله  آنها را نیز مانند دیگران امر فرمود. آن دو هم- در حالی که از این موضوع تعجّب کرده بودند، به عرض رسانیدند: «آیا این فرمان خاصی است که از طرف خدا نازل شده؟»

پیغمبر فرمود: «آری.» یکی از آن دو، دست بر دیدۀ منت نهاده و با کمال ادب عرض کرد: «السلام علیک یا امیرالمؤمنین. »

پس از آنها، سلمان فارسی و ابوذر غفاری وارد شدند و بعد از سلام بر پیغمبر صلی الله علیه وآله ، برحسب فرمان رسول اللّه  صلی الله علیه وآله ، با کمال  ادب، به علی علیه السلام  به عنوان امیرالمؤمنین سلام دادند.

بعد از آن، خزیمةبن ثابت و ابوالهیثم بن تیهان وارد شدند و سپس عمّار و یاسر و مقداد ظاهر گردیدند. آنها هم، پس از عرض ادب خدمت پیغمبر  صلی الله علیه وآله  برحسب فرمان رسول اللّه  صلی الله علیه وآله  بدون درنگ، مراسم سلام رسمی امارت مؤمنین را در برابر علی علیه السلام به جا آوردند.

آخر از همه عثمان و ابوعبیده جراح وارد شدند و بعد از این که در مقابل تکلیف پیغمبر  صلی الله علیه وآله  قرار گرفتند، با بیانی که از نوع خشم درونی آنها حکایت می‏کرد، سؤال کردند: «آیا این هم مانند سایر واجبات اسلامی، جزو فرایض است؟»

رسول‏اللّه صلی الله علیه وآله  فرمود:« آری.» آنها هم به ناچار، امتثال نمودند.

آن روز جمعیّت زیادی از مسلمانان در نخلستان بنی‏نجار، خدمت پیغمبر  صلی الله علیه وآله  آمدند و برحسب فرمان آن حضرت، بعضی با کمال رغبت و خوشوقتی و بعضی هم توأم با نگرانی، مراسم رسمی سلام خاص امارت مؤمنین را در برابر علی  علیه السلام اجرا نمودند»

پیغمبر صلی الله علیه وآله رو به جمعیّت کرد و فرمود:

«ای مردم! گوش کنید. من به یکایک شما فرمان دادم که به علی به عنوان امیرالمؤمنین سلام دهید. بعضی با کمال تردید پرسیدند: آیا این مطلب از طرف خدا است؟ برای من شایسته نیست که مطلبی را پیش خود، به شما پیشنهاد کنم، آنچه فرمان می‏دهم، وحی پروردگار من است. سوگند به خدایی که جان من در قبضۀ قدرت اوست، اگر هر یک از شما از فرمان من تخلّف می ‏ورزید و امر مرا امتثال نمی‏کرد، کافر می‏شد.»

بریده می‏گوید: «مجلس به پایان رسید و جمعیّت پراکنده شدند. من هم از خدمت پیغمبر  صلی الله علیه وآله خارج شدم. در راه مشاهده کردم که یکی از افراد، با رفیقش صحبت می‏کرد و عدّه ‏ای از فتنه‏ جویان قریش هم، اطراف آنها جمع شده بودند.

وی می‏گفت: دیدی که محمّد  صلی الله علیه وآله  چگونه پسر عمویش را بر دوش ما سوار کرد؟ به خدا اگر قدرت می‏داشت، او را پیغمبر بعد از خود معرّفی می‏کرد.

رفیقش گفت: فعلاً تو ساکت باش. اگر ما زنده ماندیم و محمّد از بین رفت، این گونه سخنانش، در زیر گام هایمان قرار خواهد گرفت».

این جریان موجب شد که در پشت پرده، نقشه ‏های سرّی و شومی طرح گردد.

پیغمبر صلی الله علیه وآله  گاهی در بین کلمات و گفتارش، به این نقشه‏ های اهریمنی اشاره می ‏فرمود؛ تا این که در انتهای سال دهم هجرت، برنامۀ مسافرت حجةالوداع پیش آمد.
درباره : اماکن مکه مکرمه ,غدیــر خـــــــــــم ,مسجد تنعیـم ,

امتیاز : | نظر شما :

مطالب مرتبط
ماجرای برج شیطان در مکه
نکته پایانی جریان غدیر خم
برچسب ها : معرفی و تاکید پیامبر از امام علی به عنوان امیر المؤمنین , دنیای عرب دریافت که اسلام توانست به عنوان مقتدرترین نیروی حکومتی، تمام قبایل و اقوام تازی را زیر پر بگیرد. قدرت های بزرگ دنیا، از پیدایش چنین مکتب نیرومندی مرعوب شده بودند. در این هنگام، آنچه در مغز برخی از مسلمانان جولان داشت و از همه بیشتر، رؤسای قبایل تازه‏ مسلمان را به فکر انداخته بود، این بود که: شخص دوم امروز مملکت و شخصیت اوّل فردای اسلام کیست؟ در ظاهر مشاهده می‏شد که نزدیکترین فرد به پیغمبر صلی الله علیه وآله ، از نظر پیشبرد اهداف رسول اللّه صلی الله علیه وآله و حفاظت اسرار وی، علی بن ابی طالب علیه السلام است؛ تا آنجا که در جریان فتح مکّه، قدم بر شانۀ رسول ‏اللّه صلی الله علیه وآله گذارده، بر پشت بام کعبه بالا رفت و بت ها را شکست. رؤسای قبایل از این مطلب خیلی نگران بودند: «نکند زمامدار آیندۀ اسلام، علی علیه السلام باشد؛ همان علی که قدرت های مادّی آنها را درهم شکسته و عزیزان آنان را از لبۀ تیز شمشیر خود گذراند». کم‏کم این موضوع، سخن روز شد که: «جانشین پیغمبر صلی الله علیه وآله که خواهد بود؟» و به دنبال این زمزمه، جلسات سرّی سه چهار نفری تشکیل شد، تا این که در یکی از روزها، بریدۀ اسلمی می‏گوید: «من و برادرم در نخلستان بنی‏نجار، در خدمت پیغمبر نشسته بودیم. علی بن ابی طالب علیه السلام بر ما وارد شد؛ سلام کرد. پیغمبر جواب سلام را داد و ایشان را در کنار خود نشانی , دانشگاه آزاد واحد کنگاور-دانشگاه آزاد ,


نوشته شده در 26 / 10 / 1392 توسط مدیر سایت| بازدید : 1301 |

نظرات وبلاگ
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
ایمیل * (برای عموم نمایش داده نخواهد شد)
پیام شما :
شکلک ها :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
:
نظر خصوصی
کد امنیتی :
:
نام ارسال کننده : مونا کبیری
____________با عرض پوزش___امکان نمایش این نظر مهیا نیست___________


____________با عرض پوزش___امکان نمایش این نظر مهیا نیست___________


____________با عرض پوزش___امکان نمایش این نظر مهیا نیست___________


____________با عرض پوزش___امکان نمایش این نظر مهیا نیست___________

____________با عرض پوزش___امکان نمایش این نظر مهیا نیست_______________________با عرض پوزش___امکان نمایش این نظر مهیا نیست_______________________با عرض پوزش___امکان نمایش این نظر مهیا نیست___________
____________با عرض پوزش___امکان نمایش این نظر مهیا نیست___________
28 خرداد 1395 | 3:46
نام ارسال کننده : 110
سلام،برای ظهور آقا امام زمان (عج)صلوات:
الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
9 بهمن 1392 | 22:46
نام ارسال کننده : منتظر
سلام
برای تعجیل در فرج آقا امام زمان صلوات بفرستیم:
الهم عجل لولیک الفرج.
8 بهمن 1392 | 0:37
عناوين آخرين مطالب ارسالي

.: Weblog Themes By Music-Day.Info :.

::

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
عضویت سریع


قوانین سایت

کد امنیتی :
مطالب پر بازدید
ورود به سایت بازدید : 2469
فشن ها در تهران بازدید : 2321
عطر انتظار بازدید : 2307
سفری بسوی شام بازدید : 2183
عاشورا و مهدویت بازدید : 2171
نظر سنجی
به نظر شما بهترین سرویس میزبانی وبلاگ در ایران کدام است؟
امکانات وب

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به ایران سرای من مي باشد.

جدید ترین موزیک های روزطراح قالب

موزیک روز

جدیدترین مطالب روز دنیا