close
تبلیغات در اینترنت
پوشش و پاکدامنی مرد و زن

ایران سرای من
الهم عجل لولیک الفــــــرج
قالب وبلاگ
درباره وبلاگ

بــا سلام خدمت بازدید کنندگان محتــرم،بـــه وبلاگ شخصی علــی کاکـــاونــــــد خوش آمدید.امیدوارم لحظـات خوبــی رو بگذرانیـــــد و ازاینکه وقت خـود را صـــرف مشاهــــده ایــــــن بلاگ نمودید،متشکرم اکثر مطالبی که در این وبلاگ منتشر می شود،دست نوشته ها و عقایـــد شخصی مدیر سایت می باشد مگر اینکه برای آن منبع دیگری ذکر شده باشد.این وب سـایت در سایت ساماندهــی وب سایت های ایرانی ثبت گردیده و تابع قوانین جمهوری اسلامــــی می باشد. این وب سایت مسئولیتی در مورد پیام هـــای ارسالی توسط کاربران نخواهد داشت.هر گونــــه پیوند به بیـــرون و یا باز نشـــر مطالب سایتهـــای دیگر الزاما به معنی تائید مطالب و محتواى آنها نیسـت. استفاده از تمــــام مطالب نوشته شده من در این وبسایت آزاد می باشد. همچنین می توانید برخی دیگر از وبلاگ های افشین کاکاوند را در زیر مشاهده فرمائید:تصاویر عمره 92 ..................powerirani.lxb.ir.. ...........ak110.mihanblog.com..... (((الهم عجل لولیک الفرج))).
ورود کاربران

ورود به سایت

نام کاربری:
رمز عبور :
رمز عبور را فراموش کردم ؟
آمار سایت
افراد آنلاین : 2 نفر
بازدیدهای امروز : 19 نفر
بازدیدهای دیروز : 106 نفر
كل بازدیدها : 794199 نفر
بازدید این ماه : 125 نفر
بازدید ماه قبل : 1033 نفر
نظرات : 887
كل مطالب : 352 عدد
تعداد اعضا : 715 نفر
امروز : سه شنبه 02 بهمن 1397
جستجوی مطالب

Google
iranam.rozblog.com

وقتـی تنـوع بالا می رود،میـزان سرعـت تغیـیرات افزایش می یابد و برای ثابت شدن و آرامش نیـاز است تا اولویتها و نیـازهـای خود را بهتـر بسناشیـم و تکـــــرار را درآنها بیشـتر کنیم:

حجاب : پوشاندن چیزی که ارزشمند است (بازداشتن)

عفاف :خودداری‌ازکارزشت وناروا , پاکدامنی , پرهیزکاری , پارسایی و خویشتن داری [خوشتنداری یعنی اگر خیلی دلمان چیزی می خواهد ولی شرایط آن مهیا نیست صیر و تحمل کنیم و سریع تسلیم نشویم]

تبّرج :خودآرایی کردن برای غیر,خویشتن بیاراستن برای جلب نظر دیگران

آیا عفاف (پاکدامنی) و حجاب (پوشش) صرفا مربوط به خانم هاست؟

پیامبر در مورد فرد چشم چران به صراحت نهی کرده اند و فرموده اند چشم خود را بپوشانید (یعنی این پوشیدگی به معنای عفت است و منحصر به زن نیست) و پاکدامن باشد. ابتدا مردان را مورد خطاب قرار داده اند.

 بد حجابی از کجا ناشی می شود ؟ آیا خانم ها خود را برای دیگران آرایش می کنند؟

حجاب و پوشش از اینجا مشخص می شود یک مورد محدود کننده و سرکوبی نیست که دارای اصول و چارچوب مشخصی است و برای خود نیز دارای منطق های مختلفی می باشد.

اگر به فردی که حجاب و صحیح نیست یعنی پوشش مناسبی برای یک مکان عمومی ندارد چه زن و چه مرد ایراد بگیرید که این چه شکلی است در جمع ظاهر شده است فرد حتما مقاومت کرده و با پرخاش و یا عصبانیت نسبی برخودر می کند چرا که این شکلی که از این آقا یا خانم مشاهده می شود دارای علت های مختلفی است و در حوزه یک اختلال رفتاری باید بررسی شود و صرف اینکه به صورت امری و پر تکرار تذکر داده شود برعکس در فرد ایجاد فشار عصبی بیشتر مخواهد کرد.

کمتر خانمی خود را برای تماشای دیگران و لذت جویی مذکّرات بی بندوبار زیبا می کند.

پس این مسله از کجا به وجود آمده است

علت های تبرج و خودآرای بعضی از بانوان :

1.یافتن و جلب نظر افراد برای ازدواج

2.ارضای میل زیبادوستی فطری

3.جالب و سرگرم کننده بودن به خاطر تنوع در آن

4.دوری از حس بد عقب مانده بودن از جمع و نمایش بروز بودن و همگام بودن خود

5.از بین رفتن برخی از استرس ها و فشارهای عصبی

مهمترین دلیل این تغییرات در چهره چه برای آقایان و چه خانم ها اول جلب توجه ناخودآگاه و دوم نبود یک کار جانشین برای تامین و ارضای این نیازهایشان  (مثلا : در افراد ورزشکار چنین وضعی کمتر دیده می شود) و سوما در دسترس بودن این رویه زندگی که ابتدا زیبایی زنانه و لوازم آرایش و رسانه هایی که متنوع مدهایی را عرضه می کنند پس چون انرژی و هیجان درونی آنها بدین واسطه تخلیه و تامین می شود برایشان مطلوب می نماید و نسبت به آن علاقمند بوده و با هر گونه عامل مداخله گر مقاومت می کنند.

ولی این رویه آثار سوءی دارد اگرچه نیازهایی مثل ایجاد سرگرمی و هیجان و یا زیبایی دوستی را تامین می کند و لی در بعد اجتماع نیازهای دیگری را دچار اختلال و مشکل می کند که ایجاد یک ناامنی فکری و روانی در جامعه است و عامل سوم در بالا رفتن  سن ازدواج است.

چرا روابط محرم و نامحرم اهمیت دارد ؟ آیا جلوگیری از روابط آزاد محدودیت و سرکوب نیست ؟

وقتی فردی تشنه است و آب به او نشان داده شود چقدر برایش خوب و مطلوب است ولی حال اگر این آب به او داده نشود برعکس آزار دهنده و ناراحت کننده می شود.

اگر آب به فرد داده نشود !!! خوب روابط آزاد باشد فرد تشنه هم سیراب می شود ........ ارتباط بی موالات و بدون کنترل ایجاد ناامنی فکری در فرد می کند انسان همیشه از تنهایی در ترس بوده و تمایل داشته فردی را که برای زندگی به عنوان شریک انتخاب می کند متعلق به وی باشد و یک ثبات عاطفی و احساسی را در کنارش تجربه کند اگر فرد مدام در پی تست افراد مختلف باشد هیچگاه به این ثبات که مایه آرامش اوست دست نمی یابد و در این حلقه سرگردان شده و به آنچه مورد پسندش بوده نیز دست نمی یابد و مطمئنا حسرت و افسوس در پی خواهد داشت.

خانم ها فطری در ذات خود نیاز به تعریف و تمجید از جنس مخالف دارند که این یک نیاز ضعیف نیست و مایه خداوندی برای تحکیم بهتر خانواده است و و قتی فرد در ظاهر و پوشش خود تغییرات غیر عرف و ناهنجار ایجاد می کند صدد برآورده کردن نیاز به توجه و تمجید و تشویق خود از جانب دیگران است وقتی همسر خانم و یا پدر دختری  با بیان جملاتی به منظور تمجید از زیبایی های آنان بپردازد این نیاز به سادگی و در شرایط مطلوب و بهتری تامین می شود و فرد کمتر احساس عقب ماندن از دیگران و به نوعی خودی نشان دادن هستند .... خانم ها برای اینکه در جمعی خودی نشان دهند آنچه در دسترسی آنان است ابتدا جسم و ظاهر(جاذبه ها یشان) آنها سپس در صورت امکان استعدادهای دیگری اگر فراهم باشد مثل آشپزی - خیاطی و یا هنری های مختف دیگر ...... پس عدم وجود شرایط کافی و مناسب برای بروز استعداد های  افراد و تامین نیاز توجه و تشویق از جانب جمع  و عدم توایایی و مهارت مدیریت فردی سبب شده تا این ناهنجاری شکل بگیرد که به سادگی با بر نامه ریزی اصولی قابل رفع می باشد و یک بحران نیست.(پیشنهاد می شود میهمانی های زنانه بدون تفاخر )

محرم و نامحرم یعنی رعایت حد و حدود بعضی آنرا یک رفتار سنتی و متحجرانه می دانند و اهمیتی نمی دهند وقتی ارتباط انسانها در تعامل با یکدیگر بین دو جنس مخلف یک ارتباط انسانی باشد بهتر است یا یک ارتباط و نگاه حیوانی فرضا هر دوی این طذف ها دارای شعور و شخصیت مناسبی باشند آیا با رعایت نکردن پوشش مناسب توجه به مسائل جنسی معطوف می شود یا خیر آیا کنجکاوی صورت می گیرد یا خیر ؟؟؟ اگر بر این نظر هستید که همه چیز درست شده همین مورد باقی مانده و یا این مسله دارای اهمیت خاصی نیست نگاه کالا گونه و ابزاری به یک زن از ارزش و جایگاه او می کاهد تا جایی که نظرات و علایق او نادیده و بی ارزش تلقی می شود و اگر هم نظرات و تفکراتش توجه شود یکسری سوءاستفاده هایی از وی خواهد شد که بعضا تجربه کرده اند و به این نتیجه رسیده اند مثل همین منشی هایی که به کار گرفته می شوند(کاملا ابزاری و اگر از این افراد از شرایط استخدام و چگونگی کار در این مکانهای خصوصی سوال کنیم قابل تشخیص است)

ارتباط آزادانه دو جنس سبب می شود بین دو فرد نامحرم یا بدون تعلق عرفی و قانونی (همسر یا اعضای خانواده نباشد) محبت ایجاد می شود و اگر یکی از طرفین متاهل باشد با این محبت کم کم به علاقه تبدیل شده و ممکن است به ارتباطهایی هم منجر شود و === خیانت . و یا اینکه دو فرد مجرد هستند و چون هیچ ضابطه و بایدی در بین آنها مطرح نیست ارتباطشان هم کنترل نشده باشد پس از مدتی با یک بهانه گیری و  یکنواخت شدن به قطع شدن ارتباط می انجامد و بیشترین آسیب را زن خواهد خورد چرا که مدام دلبستگی و بعد از مدتی جدایی و دوباره و دوباره  و فرد چون آسیب روحی دیده در پی حل و رفع این اثر نامطلوب می گیرد و دوباره طبق همین ضابطه با فرد دیگری و دوباره همین ماجرا و ..... از بین رفتن آن شادابی روحی مهمترین اثر سوء این مسله است و اگر هم تصمیم به ازدواج دائم گرفته شود به خاطر آن ارتباط ها مدام همسر خود را مقایسه کرده و در موقعیت ها حتما به وی سرکوف خواهد زد که چرا این ضعف در تو وجود دارد و با لفظ مردم اینگونه اند یا اینطوری اند .... ابراز می شود.

حال راه برگشت چگونه است ؟ کافی است تصمیم گرفته شود تصمیم که واقعی باشد چرا که اگر دوباره همان مسیر مجدد طی شود مسیر نادرست نتیجه نامطلوب همیشه در پی خواهد داشت و این قانون طبیعت و زندگی انسانی است.

رنگ دادن زندگی با رعایت کردن مسائل اخلاقی که منطقی هم باشد و تصمیم برای جبران رفتارهای گذشته و احیای ماهیت انسانی و شخصیت فردی و رشد وارتقای آگاهی و شعوری خود به سادگی می توان مورد بخشش الهی قرار گرفت که آن توبه (واقعی) است یعنی تغییر مسیر و سبک زندگی و نیازی نیست پس از آن به همسر آینده خود نیز در مورد گذشته خود صحبتی شود و زندگی نو و جدیدی را با امید و نشاط شروع کنیم و با محبت بیشتر به وی و خانواده این تجارب تلخ را از خود دور کنیم.

یادمان می رود که آنکسی که روزی میدهد خداوند است و ما بر اساس ظرفیت شعوری و وجودی خود از این نعمات بهره می بریم اگر دغدغه اصلی و کلی ما و اولویت اول ما جنس مخالف باشد کافی است شرایط خود را و وضعیت خود را بشناسیم(خودشناسی) و بر اساس آن برای خود با کمک و مشورت افراد با صلاحیت مسیری ترسیم کنیم تا بتوانیم هر چه سریعتر از این پله زندگی یعنی یافتن و در اختیار داشتن همسر مناسب و همراه بگذریم و به مراتب بالاتری حرکت نماییم .

اگر ما عشق و محبت خود را معطوف و متمرکز بر یک فرد نماییم این فرد هرگز دچار دلزدگی و دلسردی در یک ارتباط زناشویی نخواهد شد و این محبت بین دو طرف به خاطر اینکه به اصطلاح فرد در گذشته با کسی ارتباط نداشته و یا ممکن است فرد با کوچکترین مسله و مشکلی اقدام به جدایی و ترک وی کند دیگر ترس از تنهایی و از دست دادن وی هم فراموش شده و آرامش بیشتر و بیشتری در بر خواهد داشت.

 آیا حجاب با اسلام به وجود آمد یا قبل از آن بود؟

حجاب و پوشیدگی یک منطق عقلی است از دیر باز برای ایجاد یک آرامش و امنیت فکری در جامعه و بیان این مسله که برای تامین نیاز جنسی افراد نیاز به تشکیل خانواده می باشد که هم تحکیم کننده آن مملکت و جامعه است و هم مایه آرامش انسان چرا که انسان که فقط نیاز  جنسی خود را با جنس مخالف تامین نمی کند و هدایت جمعی تک تک افراد به اینکه مسائل مهمتر و متعالی تر عم از این غریضه حیوانی وجود دارد.

انتخاب با ما است ----- ما باید مسولیت انتخاب هایمان را بپذیریم و دیگران را مسوول شکستها و اشتباهات خود ندانیم

 

با آرزوی بهترین ها برای شما پارسی زبانان

منبع:پایگاه خبری و اطلاع رسانی جــارچی

 
درباره : الهم صل علی محـــمد و آل محمـــــــد و عجل فرجهم ,مذهبــــــــی ,سیاســـــی ,حجــــــــــاب ,

امتیاز : | نظر شما :

مطالب مرتبط
ختـم همـگانـی زیـارت عـاشورا به نیـت تعجـیل در فـرج مـولا
متن کامل زیارت عاشورا همراه با ترجمه فارسی
برچسب ها : حجاب , عفاف , عفت , خانم های با حجاب , با حجابیون , چادر ملی , چادر حضرت زهرا , الگوی زنان , اسوه زنان , حجاب زنان , بی حجابی , رعایت حجاب ,


نوشته شده در 21 / 02 / 1393 توسط مدیر سایت| بازدید : 2056 |

نظرات وبلاگ
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
ایمیل * (برای عموم نمایش داده نخواهد شد)
پیام شما :
شکلک ها :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
:
نظر خصوصی
کد امنیتی :
:
نام ارسال کننده : Unknown
____________با عرض پوزش___امکان نمایش این نظر مهیا نیست___________
2 تير 1395 | 20:18
عناوين آخرين مطالب ارسالي

.: Weblog Themes By Music-Day.Info :.

::

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
عضویت سریع


قوانین سایت

کد امنیتی :
مطالب پر بازدید
ورود به سایت بازدید : 2469
فشن ها در تهران بازدید : 2321
عطر انتظار بازدید : 2307
سفری بسوی شام بازدید : 2183
عاشورا و مهدویت بازدید : 2171
نظر سنجی
به نظر شما بهترین سرویس میزبانی وبلاگ در ایران کدام است؟
امکانات وب

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به ایران سرای من مي باشد.

جدید ترین موزیک های روزطراح قالب

موزیک روز

جدیدترین مطالب روز دنیا